Dzięki nowym technologiom i coraz to nowocześniejszym urządzeniom branży ramiarskiej nastąpiła bardzo duża poprawa w jakości wykonywanych usług. Listwy stosowane do oprawy obrazów dla zapewnienia szerokiego asortymentu i zaspokojenia różnorakich gustów naszych klientów sprowadzane są z Włoch, Czech i Hiszpanii oraz od producentów z Polski. Produkowane są z wysokogatunkowego drzewa sosnowego bądź coraz częściej z lekkiej balsy. Umożliwia to ich precyzyjną obróbkę, dzięki czemu dokładność docięcia I łączenia poszczególnych elementów ramy znacznie podnosi wizualny efekt końcowy.

Wracając do tematu asortymentu warto wspomnieć, że wybór gatunków listew sięga ponad 600-set wzorów. Wzornictwo ich jest różnorakie, począwszy od bardzo szerokich mających imitować stare złote ramy poprzez wzory o różnej szerokości i profilu aż po wąziutkie proste listewki a nawet surowe listwy, które można bejcować dla uzyskania nietypowych kolorów. Większość wzorów występuje w kilku barwach, co ułatwia dopasowanie danej próbki listwy do treści np. obrazu, zdjęcia czy też reprodukcji.

Ciekawy dodatek stanowi kolorowy karton, który można zastosować jako tło, lub jako okienko (tzw. Passepartout) do np. zdjęcia. Dla dodania efektu wewnętrzną krawędź okienka wycina się pod kątem 45º. Kolorystyka kartonów liczy ponad 70 barw w rozmaitych odcieniach.